Jak wyczyścić od wewnątrz używany samochód?

Jeśli kupujemy samochód używany, nasze dobre samopoczucie w takim aucie wydaje się szczególnie ważną kwestią. Trudno jednak nie oprzeć się wrażeniu, że mamy do czynienia z celem, który nie jest łatwy do zrealizowania. Czasem problematyczne okazują się przy tym kwestie, które mogłyby być przez nas w innych okolicznościach zignorowane.

Pranie tapicerki

Doskonałym przykładem może być nieprzyjemny zapach. Teoretycznie, nie jest on największym problemem, z jakim moglibyśmy się spotkać. W praktyce, jeśli nie uda się nam go rozwiązać, trudno będzie mówić o przyjemności wynikającej z posiadania samochodu. Jednym z najpoważniejszych problemów w tym kontekście wydaje się zapach papierosów, ciągle nie brakuje bowiem kierowców, którzy palą w samochodach. Zapachy, które pochodzą z dymu nikotynowego, mają tendencję do błyskawicznego wnikania w tapicerkę. Co gorsza, utrzymują się na długo po zmianie właściciela przez auto, a tym samym na długo po zaprzestaniu tego rodzaju praktyk.

Odnowienie tapicerki samochodowej

Oczywiście, nie jest to jedyny kłopot. Niemiły zapach może być też konsekwencją pozostawiania w samochodzie resztek jedzenia, a także przewożenia w nim zwierząt domowych. Sama tapicerka również nie jest zazwyczaj poddawana gruntownej renowacji, co sprawia, że nieestetyczne plamy psują sposób, w jaki jest odbierana przez swojego nowego właściciela.

Jeśli jednak zastosujemy odpowiednio dobrane kosmetyki do samochodu, możemy liczyć na rozwiązanie problemu i doprowadzenie samochodu do stanu, w którym chce się w nim przebywać. Oczywiście, pierwszym krokiem, na jaki powinniśmy się zdecydować, jest upranie naszego samochodu. Bardzo często nie tapicerka, ale właśnie dywaniki samochodowe są w największym stopniu przesiąknięte zapachem, który nam się nie podoba zwłaszcza, jeśli są one wykonane z weluru. Często pomoże nam ich gruntowne pranie, jeśli jednak takie podejście okaże się niewystarczające, nie pozostanie nam nic innego, jak tylko ich wymiana. Nie można zapominać i o tym, że pranie tapicerki również musi odbywać się ze starannością tak, aby nie doszło do jej odbarwienia.

Mariusz Nawrocki

Redakcja cempol.pl

Zobacz również