Skuteczne zabezpieczenie lakieru przed zabrudzeniem i drobnymi rysami

Każdy kierowca ma w swojej karierze przypadki, że źle obliczył odległość na parkingu od krawężnika, słupka czy innego samochodu. Takie sytuacje są normalne i nie da się tego uniknąć. Jednak skutkiem tego są bardzo często mini- urazy i rysy, ale są sposoby na skuteczne i trwałe wyeliminowanie tego typu uszkodzeń.

Co możemy zrobić?

Najczęściej pierwsza myślą jest wizyta w warsztacie u lakiernika samochodowego. W tym miejscu fachowiec skutecznie usunie wszelkie niedoskonałości powstałe w czasie użytkowania auta. Cała sprawa jednak jak zawsze ociera się o koszty tego typu zabiegów. Jeśli uszkodzeń jest niewiele, to koszty rekonstrukcji i eliminacji szkód będą w miarę przystępne. Sprawa przedstawia się inaczej jeśli na całej powierzchni samochodu pojawiły się uszczerbki i tutaj trzeba się przygotować na spory wydatek.

Można co prawda zainwestować w tańsze metody i zaaplikować specjalne środki do maskowania zarysowań, lecz nie daje to satysfakcjonujących efektów, w dodatku nie jest długotrwałe. Dlatego mając na uwadze, że czekają nas nieubłaganie wydatki związane z pokrywaniem zarysowań karoserii, może warto pomyśleć o metodach zabezpieczenia karoserii przed uszkodzeniem.

Zasada – chuchaj na zimne

Zabezpieczenie karoserii lakieru warto wcześniej przedyskutować z fachowcem w tej dziedzinie. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy prowadzącymi auto detailing, czyli kompleksowe czyszczenie i zabezpieczenie karoserii. Auto detailing zapewni nam piękny wygląd samochodu na długi czas i zabezpieczy przed powstaniem mikro-urazów.

Renowacja lakieru

Zabiegi pielęgnacyjne

W firmach prowadzących auto detailing mamy do wyboru kilka zróżnicowanych zabiegów. Polecane są szczególnie te pokrywające karoserię specjalną warstwą zabezpieczającą, która chroni lakier przez około dwa lata. Warstwa ta znacznie spowalnia pojawienie się rys i uszkodzeń, oraz pomaga w utrzymaniu czystej powłoki lakieru. Dzięki temu późniejsza pielęgnacja lakieru jest dużo łatwiejsza, a zabrudzenia nie są tak szybko widoczne. Warstwa zabezpieczająca jest odporna na inne, myjące środki chemiczne.

nakładanie tego typu zabezpieczenia jest także bardzo dobrym pomysłem na zabezpieczenie auta na zimę. Wiadomo że jest to najgorszy i najbardziej newralgiczny okres użytkowania auta. Warstwa zabezpieczająca ma właściwości ochronne i zabezpieczające przed działaniem soli i pisaku, używanych przy posypywaniu dróg.

Nałożona na karoserię powłoka zabezpieczająca tworzy niemal specjalna warstwę, która nie tylko chroni lakier, ale także dba o jego wygląd i połysk.

Norbert Wójcik

Redakcja cempol.pl

Zobacz również