Sposoby na zabezpieczenie karoserii

Osoby, które zastanawiają się nad efektywnym zabezpieczeniem karoserii swojego samochodu, nie muszą obawiać się niedoboru rozwiązań umożliwiających im osiągnięcie tego celu. Co więcej, wielu producentów stara się przekonać ich, że polecane przez nich rozwiązania będą w stanie zagwarantować skuteczną ochronę trwającą nawet przez kilka lat. Jeszcze innym rozwiązaniem jest folia, którą pokrywa się samochód.

Oczywiście, jeśli lakier samochodu ma długo zachwycać nas swoją świeżością musimy liczyć się z tym, że będzie on odpowiedni zabezpieczony. To właśnie dzięki temu karoseria będzie cieszyć nas swoim atrakcyjnym wyglądzie, a stan taki będzie się utrzymywał przez długi czas. Dobre zabezpieczenie budzi uznanie również dlatego, że jest gwarantem większej odporności tak na korozję, jak i na różnego rodzaju zabrudzenia.

Wosk samochodowy

Jeśli zależy nam na relatywnie prostym rozwiązaniu, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, czy rozwiązaniem stworzonym z myślą o nas nie jest wosk. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z myjni bezdotykowej, możemy liczyć na samodzielne jego rozmieszczenie na samochodzie, z pomocą przychodzą nam bowiem pistolety. Oczywiście, nie jest to ani metoda efektywna, ani trwała, warto więc zastanowić się nad tym, czy nie nałożyć preparatu samodzielnie nawet, jeśli zajmie nam to znacznie więcej czasu.

Szeroki wybór kosmetyków

Na rynku czekają na nas zarówno środki w sprayu, jak i te, które rozpuszcza się w wodzie. Korzystanie z nich nie jest trudne, a sama praca przebiega w dość szybkim tempie. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja wówczas, gdy sięgamy po te środki woskujące, które są aplikowane ręcznie. Tu warto zaopatrzyć się również w dodatkowe narzędzia, w tym zwłaszcza w ściereczki wykonane z mikrofibry. Jedna z nich nakłada się wosk, drugą zaś poleruje karoserię, dzięki czemu praca przebiega w znacznie szybszym tempie.

Polerowanie karoserii

Cleaner

Innym środkiem, który może być zastosowany na lakierze, jest tak zwany cleaner. Ten zwykle ma formę mleczka, a jego największą zaletą jest to, że pozwala na oczyszczenie nadwozia choćby z pozostałości stosowanej wcześniej pasty polerskiej.

Politura

Jeszcze innym rozwiązaniem, którym warto się zainteresować, jest politura, którą można nakładać bezpośrednio pod wosk. Jest ona w stanie ukryć drobne uszkodzenia, jej użycie sprawia przy tym, że lakier zyskuje głębię. Oczywiście, o podziale na rodzaje można też mówić w kontekście samych wosków. Warto zatem wspomnieć zarówno o woskach syntetycznych, jak i naturalnych.

Na rynku obecne są także rozwiązania, które starają się łączyć w sobie te cechy, jakie posiada cleaner oraz wosk. Bez względu na to, jaki specyfik wybierzemy, pamiętajmy, aby nakładać go w miejscu, które nie jest narażone na działanie promieni słonecznych.

Karolina Gorczyca

Redakcja cempol.pl

Zobacz również